מה זה זילברטסט

...

בס"ד

שלום כאן אהרן זילבר, ואני כאן כדי לספר לכם קצת על המבדק שפיתחתי.

מבדק זה נבנה במודל ייחודי שונה מכל האבחונים והמבדקים הנפוצים.

מה שנהוג בדרך כלל לעשות כדי לבדוק את הכיוון שלכם בחיים, זה לתת לכם רשימת מקצועות ארוכה, על כל מקצוע אתם מסמנים 'כן' 'לא' 'לא יודע', ולכל  מקצוע יש הגדרה לפי המודל המסוים, וכך הוא מאפיין אתכם, ומציע לכם את הכיוון בחיים.

•           ומה אם אתם לא מכירים מספיק את עולם התעסוקה, ואתם לא יודעים מה הם המקצועות שסימנתם?

•           ומה אם כבר נכנסה לכם תפיסה מההורים, חברים או בכלל פרסומאים שידעו לשווק לכם טוב את המקצוע או את המכללה, בגלל סיבות לא רלוונטיות, ולפי זה אתם עונים?

•           ומה אם אתם רוצים שיאבחנו אתכם מה ומי אתם, כי אתם לא סומכים על עצמכם?

אתם רוצים לעבור מבדק שיודע לעקוף את המודע שלכם, להגיע ישירות פנימה, ולהביא לכם את התוצאה האמתית.

אתם רוצים מבדק שידבר אתכם בגובה העיניים ובשפה ברורה ומובנת, לא במילים גבוהות ומפוצצות. 

אתם גם רוצים מבדק שיהיה כיף ונעים לעשות אותו, ולא מטריד אתכם בשאלות שאתם לא יודעים מה לענות.

אתם רוצים הכול על מגש של כסף...

 

ואתם יודעים מה? אתם צודקים!

זה מה שעמד לי בראש כשראיתי את התסכול של האנשים שהלכו לעשות את המבדקים הסטנדרטיים שהפניתי אותם, הבנתי שצריך לעשות משהו אחר.

המבדק הזה עובר דרך החוויות שלכם, דרך הדברים שאתם מכירים מגיל אפס, אתם לא צריכים שום ידע מוקדם, לא צריכים לחשוב הרבה, רק לענות מה שנראה לכם נכון ממבט ראשון, ואתם פשוט לא תאמינו למה שתגלו על עצמכם.

שלב הניסוי של המבדק עבר למעלה מ-1000 נבדקים שניסו אותו, הגיבו עליו, החמיאו וגם העבירו ביקורת, מה שהפך אותו למבדק ממש מדויק, וזו היום חוויה מיוחדת עבורי לראות את הפנים המחייכות של האנשים שפתאום קיבלו את ההגדרה שלהם בצורה ברורה ומדויקת.

 

על בסיס מה עובד המבדק?

מבדק זה מבוסס על מודל 'המצפן' לבחירת מקצוע שפיתחתי.

תוכלו לקבל כאן במתנה את מדריך המצפן, שמסביר בצורה פשוטה וברורה את המודל והכלים שנועדו להביא אתכם אל הסיפוק שלכם, אל הייעוד שלכם, ומשם אל הפרנסה והמקצוע הנכון עבורכם.

המדריך הזה מגיע לכם, זה מוצר צריכה בסיסי שכל אחד ואחד צריך את הגישה אליו, אתם רוצים לחיות את החיים שלכם בצורה נכונה, ולדעת שלא פספסתם, ולכן החלטתי לתת לכם אותו ללא עלות.

 

ובקצרה:

תהליך של בחירת מקצוע מורכב מכמה שלבים:

1.         השלב הראשון: הינו זיהוי נקודת המוצא, שהוא לדוגמא, מה הם התחומים אותם למדתם עד עתה? מה הן האפשרויות הכלכליות שלכם? ומהו הניסיון אותו רכשתם עד כה?

2.         השלב השני: הינו זיהוי הנטיות התעסוקתיות שלכם, ובשפה פשוטה יותר, מה גורם לכם 'סיפוק'? מה אתם אוהבים ומשתוקקים לעשות?

3.         השלב השלישי: הוא זיהוי הכישורים, היכולות ותכונות האופי שלכם, כלומר, במה אתם טובים? מה אתם יודעים לעשות.

4.         השלב הרביעי: הוא מה הדברים שחשוב לכם, מה ואיך חשוב לכם לתרום לעולם, איזה תחום אתם מחוברים, ומה אתם רוצים לשנות?

5.         השלב החמישי: הוא שלב התכל'ס, בו אתם שואלים את עצמכם: אז איך אני עושה מזה כסף? מה צריך ללמוד כדי להגשים את החזון שלי? כמה ארוויח בסוף התהליך? ואיך נראה יום העבודה?

השלב הכי קשה לזיהוי והכי קריטי בתהליך, הוא השלב השני, שלב הזיהוי של הנטיות שלכם, זה משהו שאף אחד לא יודע חוץ מכם, זה לא משהו שהסביבה שלכם יודעת עליכם, בניגוד לכישורים שהם רואים ומזהים, זה משהו מאד פנימי, רוב התסכולים, הקשיים הרגשיים והטעויות הם בחלק הזה.

אתם יכולים לחסוך המווון כאב לב, והפסדים כספיים אם רק תאבחנו נכון את הנטיות שלכם, במקום להשקיע שנים של לימודים, כסף ותסכול, פשוט תעשו את זה נכון, ובקלות.

המבדק הזה נועד לתת תשובה מדויקת לשלב השני.

 

אז איך עובד המבדק?

המבדק בודק את הנטיות התעסוקתיות שלכם, לפי הדרך שבה אתם עושים דברים שאינכם חייבים לעשות. אם אתם עושים זאת, או רוצים לעשות זאת, אפשר לגלות בצורה עקיפה, מה עושה לכם טוב, ומה מביא לכם סיפוק.

אם אשאל אתכם האם יש לכם תחביבים? יכול שתענו 'אין לי', או שתדווחו על דבר אחד או שנים ולא יותר, יכול להיות לכך כמה סיבות:

1.         זה לא משהו שממש מעסיק אתכם כתחביב.

2.         אין לכם זמן לתחביבים.

3.         אולי זה לא מקובל בסביבה שלך להקדיש זמן לתחביבים.

הבה ונגדיר לצורך העניין את המושג 'תחביב'. 'תחביב הוא פעילות שהייתי רוצה לעשות בשעות הפנאי / הייתי נוהג לעשות אותו בשעות הפנאי / נראה לי שזה יכול להיות מעניין עבורי'.

אין הכוונה שתהפכו את התחביב למקצוע, לעיתים זה יכול להיות רעיון טוב, אולם ברבים מן המקרים זהו רעיון גרוע, אנחנו ננסה רק להבין מכך מה הן הנטיות התעסוקתיות שלכם.

אורך המבדק נע בין 20 ל30 דקות, אנא פנו את הזמן המתאים ועשו זאת ברוגע ובנחת, בזרימה טבעית ולפי תחושת האינטואיציה. אל תתעכבו יותר מדי, תבחרו מה שנראה לכם במבט ראשון, והמשיכו הלאה.

תמשיכו לעקוב אחרי ההוראות